Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ pabrėžia, kad siekiant toliau gerinti šalies verslo aplinką ir investicinį klimatą, tvarių, konkurencingiausių Vidurio-Rytų Europos regione darbo santykių įteisinimas lieka vienu reikšmingiausių ilgalaikių uždavinių valstybei. Siekiai toliau tobulinti darbo santykius ir viešojo sektoriaus paslaugas ir mažinti „Sodros“ įmokų lubas įvardijami tarp svarbiausių strateginių asociacijos prioritetų, kuriuos „Investors‘ Forum“ nariai patvirtino metiniame susirinkime. Asociacija taip pat išrinko naująją „Investors‘ Forum“ valdybą, o jos pirmininko pareigas dar vienai trejų metų kadencijai patikėjo advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovui Rolandui Valiūnui.

„Nepaprastai vertinu investuotojų pasitikėjimą, kuris liudija, jog asociacija tampa vis tvirtesniu balsu dialoge tarp valdžios, visuomenės ir verslo. Vis dėlto nors Lietuva sparčiai stumiasi pirmyn gerindama verslo ir investicinį klimatą, tebėra nemažai iššūkių siekiant paversti Lietuvą patraukliausia investicijoms šalimi Europoje. Viena svarbiausių sričių tebėra darbo santykiai – priimtas naujasis Darbo kodeksas siunčia palankią žinią investuotojams, tačiau priimtas įstatymas toli gražu neatitinka šiuolaikinės darbo rinkos poreikių. Todėl toliau sieksime, kad ši diskusija būtų tęsiama, ir darbo santykiai Lietuvoje būtų ne tik tvarūs, bet ir vieni konkurencingiausių Vidurio-Rytų Europoje“, − pažymėjo R. Valiūnas, „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Patvirtintoje asociacijos 2017 − 2019 m. veiklos strategijoje numatyti ir siekiai skatinti grįžtamąją migraciją Lietuvą bei pritraukti kvalifikuotą darbo jėgą, telkti 2015-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinę paramą didžiausią potencialą turinčiuose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose, mažinti darbo jėgos apmokestinimą mainais į darbdavių įsipareigojimą didinti atlyginimus, kurti efektyvią švietimo sistemą, gerinti susisiekimą oru tarp Vilniaus ir didžiųjų Europos Miestų.

„Investors‘ Forum“ metiniame susirinkime patvirtinta 2017−2019 m. kadencijos asociacijos valdyba. Jos nariai:

 • Jonas Akelis, „EY” vadovaujantysis partneris;
 • Kęstutis Šliužas, „Telia Lietuva“ vadovas;
 • Jitendra Kumar Malik, „Orion Global Pet“ vadovas;
 • Mindaugas Dacys, „Philip Morris Baltic“ generalinis direktorius;
 • Kim Bartholdy, „DSV Transport“ generalinis direktorius
 • Vladas Algirdas Bumelis, „Northway Group steigėjas
 • Aivaras Čičelis, SEB banko valdybos narys;
 • Per Dahl, „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius;
 • Mykolas Katkus, „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas;
 • Algimantas Markauskas, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius;
 • Inga Skisaker, „Nordea Bank Lietuva“ generalinė direktorė;
 • Rolandas Valiūnas, „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantysis partneris.

„Investors‘ Forum“ šiuo metu vienija beveik 60 bendrovių. Jose dirba apie 30 tūkst. žmonių.

Daugiau informacijos:
Rūta Skyrienė, Asociacijos „Investors‘ Forum“ Vykdomoji direktorė
El. p. ruta@investorsforum.lt; mob. tel.: +370 687 888 61