Naujuosius metus asociacijos „Investors‘ Forum“ nariai pradėjo susitikdami su Ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi. Ministras apžvelgė nuveiktus darbus, pristatė šių metų strategines kryptis ir atsakė į susitikimo dalyvių klausimus. Kaip svarbiausius prioritetus ministras išskyrė darbo jėgos trūkumo mažinimą, pagalbą įmonėms pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) finansine parama bei patogų susisiekimą su didžiosiomis Europos sostinėmis.

„Ekonomiką kuria žmonės, todėl turime sudaryti sąlygas žmonėms ją kurti. Vienas iš mūsų trumpalaikių tikslų – Migracijos departamento stiprinimas, kad užsieniečių įdarbinimas būtų greitesnis, paprastesnis ir skaidresnis. Baltasis įmonių sąrašas jau yra didžiulis postūmis. Mano siekis – kad jis būtų atnaujinamas kas ketvirtį.

Vis dėlto darbo jėgos trūkumas yra kompleksinė problema, todėl turime žvelgti plačiau. Būtina reformuoti švietimo sistemą, sudaryti geresnes sąlygas darbuotojams persikvalifikuoti, ypač regionuose, taip pat padėti verslui pasinaudoti finansine parama bei investuoti į inovacijas”, – sakė V. Sinkevičius.

 Jis taip pat patikino, kad ieškoma įvairių galimybių mažinti darbo jėgos apmokestinimą, kad būtų galima vystyti aukštą pridėtinę vertę kuriančius sektorius ir pritraukti talentingus žmones į Lietuvą.

Kitas svarbus klausimas investuotojams – ES finansinė parama.

„Šiuo metu ES investicijos įmones Lietuvoje pasiekia per lėtai, todėl bandome spręsti šią problemą. Diegiame naują paramą administruojančių įmonių veiklos vertinimo sistemą, svarstome, kaip galime padėti įmonėms pildyti paraiškas. Taip pat siekiame, kad Ūkio ministerijos žinion patektų tyrimų ir taikomosios veiklos finansavimas– pasakojo V. Sinkevičius.

Ministras taip pat informavo, kaip sprendžiamas klausimas dėl tiesioginių verslo skrydžių į didžiuosius Europos miestus. V. Sinkevičius patikino suprantantis, kad patogus susisiekimas padėtų pritraukti naujų užsienio investicijų ir pagerintų eksporto galimybes. Pasak jo, šiuo metu kartu su Susisiekimo ministerija ieškoma teisinių būdų spręsti šią problemą ir jau kreiptasi į Briuselį dėl galimybės užtikrinti tiesioginius skrydžius į Londoną, Paryžių ir Miuncheną. Briuselio sprendimas turėtų paaiškėti šių metų rudenį.

Bene daugiausiai diskusijų sulaukė alkoholio reklamos ribojimai. Lietuva – vienintelė ES valstybė, kurioje taikomas visiškas alkoholio draudimas, todėl iš kitų Europos valstybių mūsų šalį pasiekiančiuose leidiniuose privaloma pašalinti alkoholio reklamą.

Vis dėlto pirkėjai, gavę žurnalus su išplėšytais puslapiais, yra nepatenkinti ir juos grąžina. Dėl šios priežasties platintojai netrukus gali būti priversti platinti leidinius tik iš kelių šalių, kuriose taikomas toks ribojimas, pavyzdžiui, Rusijos.  Ministras sutiko, kad šiai problemai reikia ieškoti sprendimo,  ir pažadėjo klausimą dėl reklamos užsienio leidiniuose kelti Vyriausybėje.

„Virginijus Sinkevičius yra jaunas, energingas ministras. Daugelis sričių – pavyzdžiui, darbo jėgos apmokestinimo mažinimas, talentų pritraukimas, valstybės valdomų įmonių privatizavimas, ES investicijios, – reikalauja naujo, progresyvaus bei drąsaus požiūrio. Linkime sėkmės ir ryžto sprendžiant šalies įmonėms svarbius klausimus, kad visi galėtume gyventi ir dirbti pažangesnėje bei turtingesnėje šalyje“, – palinkėjo Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.