Asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos nariai pirmadienį susitiko su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi. Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos vadovų ir sostinės mero susitikime aptarta ilgalaikė Vilniaus miesto vizija ir pramonei tinkamų teritorijų plėtros perspektyvos, talentų pritraukimo į sostinę, susisiekimo su Vilniumi ir pačiame mieste iššūkiai, agentūros „Go Vilnius“ veikla.

„Siekiant didinti Vilniaus tarptautinį konkurencingumą ir patrauklumą užsienio investuotojams, būtina spręsti ne tik aktualiausius miesto ir jo infrastruktūros plėtros iššūkius. Labai svarbi aiški ilgalaikė Vilniaus raidos vizija, jos pristatymas tarptautinei bendruomenei. Esame tikri, kad sostinė galėtų r nuosekliai, aktyviai komunikuoti miesto viziją, skatindama verslą čia kurti gerai apmokamas darbo vietas, o talentus iš Lietuvos ir užsienio šalių savo ateitį sieti su Vilniumi“, − kalbėjo Rolandas Valiūnas, „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Susitikime atkreiptas dėmesys, kad talentams pritraukti būtinos patrauklios viešosios erdvės, modernus viešasis transportas ir kokybiškos mokyklos bei darželiai. Sostinės meras pabrėžė, kad savivaldybė didelį dėmesį planuoja skirti sugrįžtančių emigrantų bei specialistų iš kitų šalių vaikų integravimui, geresnei emocinei atmosferai mieste.

Kalbėdamas apie pramonės plėtrą mieste, R. Šimašius akcentavo planus aktyviai vystyti keturias pagrindines pramonines teritorijas: Vismaliukų inovacijų ir technologijų parką, Pagirių gamybos ir logistikos parką bei aplinkines teritorijas, prie Lentvario įsikūrusį Vilniaus industrinį parką bei didelį plėtros ir augimo potencialą turinčią Naująją Vilnią.

Susitikime kalbėta ir apie būtinybę gerinti Vilniaus pasiekiamumą oro transportu, užtikrinant reguliarų, verslo poreikius atitinkantį susisiekimą su didžiaisiais Europos finansų centrais. Daug dėmesio skirta savivaldybės ir jos įmonių veiklai, pastarųjų konsolidavimui, priemonėms subalansuotam ir tvariam miesto biudžetui užtikrinti. Sutarta, kad siekiant toliau didinti Vilniaus patrauklumą užsienio investuotojams, svarbūs ir šalies teisės aktų pakeitimai – ypač „Sodros“ lubų įvedimas, migracijos procedūrų supaprastinimas siekiant pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus.