Norime pradėti šią skiltį nuo padėkos. Visų pirma – Ukrainos tautai, rodančiai neįtikėtiną stiprybę jos, Europos ir viso laisvojo pasaulio istorijos lūžio taške. Kasdien, kaip ir visi mes, atidžiai stebėdami naujienas, dalyvaudami susitikimuose ir diskusijose dėl pagalbos užpultiems žmonėms, jaučiame ne tik pagarbą, atjautą ir solidarumą su užpultos valstybės gyventojais, bet ir begalinį dėkingumą už visam pasauliui pravertas akis ir pademonstruotą ryžtą visomis išgalėmis ginti tai, ką visi taip branginame: laisvę.

Nuoširdžiai dėkojame ir „Investors‘ Forum“ nariams, už neįkainojamą pagalbą Ukrainai šiuo lemiamu metu. Dėkojame visiems, kurie prisidedate teikdami pagalbą šiai krizei įveikti ir jos  aukoms padėti. Kviečiu ir toliau visomis išgalėmis remti Ukrainos tautą. Tokia vienybė ir solidarumas yra vienintelis ir pats geriausias būdas įveikti šį didžiausią iššūkį Europoje, su kokiu tenka susidurti nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų, ir darbais, bet ne žodžiais kurti geresnį pasaulį mūsų ir ateities kartoms. 

Likime vieningi. Likime stiprūs. Likime su Ukrainos tauta.

Kviečiame visus paremti iniciatyvas, kurios teikia pagalbą Ukrainai:

Nuoširdžiai dėkojame ir „Investors‘ Forum“ nariams, už neįkainojamą pagalbą Ukrainai šiuo lemiamu metu. Dėkojame VMG grupei, skyrusiai 100 tūkst. eurų paramą humanitarinę pagalbą Ukrainai teikiančiai Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijai. „Circle K“, skyrusiai 10 tūkst. eurų Ukrainos „Save the Children“ organizacijai ir teikiančiai nemokamą maitinimą pabėgėliams prie sienos su Lenkija. Taip pat Circkle K pranešė, kad traukiasi iš Rusijos. Dėkojame prekybos tinklams „Iki“ ir „Rimi“, teikiantiems paramą Ukrainai maisto prekėmis, drabužiais ir kitais būtinais daiktais. Asociacijos „Investors‘ Forum“ komandai, paskyrusiai biuro patalpas pabėgėliams apgyvendinti.

Dėkojame in kitiems nariams:

DSV Lietuva skyrė keturis visureigius organizacijai Blue and Yellow.

UAB “Abovo red” skyrė 5000 Eur.

EY Baltics:

“Mes esame prieš karą ir solidarizuojamės su Ukrainos žmonėmis, kurie susiduria su didžiuliais agresijos sunkumais. EY Ukrainoje turi šimtus kolegų, kurių šeimoms siūlome pastogę ir darbo vietas. Kartu esame stipresni, ir mūsų parama dabar yra gyvybiškai svarbi. Kviečiame visus aukoti pastangas ir lėšas visokeriopai remti pabėgėlius, todėl EY Baltics skiria 100 000 eurų Raudonajam Kryžiui remti ukrainiečių šeimas, bėgančias nuo karo Ukrainoje. Parama bus skirta humanitarinei pagalbai, pirmajai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.”

Ellex Valiunas:

Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ sukontaktavo su Ukrainoje veikiančių advokatų kontorų ir pasiūlė suteikti vietas dirbti savo biure ir padėti įsikurti. Taip pat Nacionaliniam savanorių koordinavimo centrui „Stiprūs kartu“ neatlygintinai teikia visą teisinę pagalbą. Ellex biurai Baltijos šalyse Ukrainai jau paaukojo 55 000 eurų. Advokatų kontora papildomai skyrė 20 tūkst. eurų.

BITĖ Lietuva:

  • Nemokami skambučiai ir žinutės Ukrainoje esantiems klientams​
  • Nemokami tarptautiniai skambučiai į ir iš Ukrainos​
  • 10,000 Eur parama Lietuvos Raudonajam Kryžiui​
  • 30,000 SIM kortelių ir kartu ryšio paslaugos karo pabėgėliams iš Ukrainos​
  • 200 itin patvarių CAT telefonų, skirtų Ukrainos kariuomenei​
  • Laikinai pakeistas tinklo pavadinimas iš BITĖS į SlavaUkrain (liet. Šlovė Ukrainai)
  • Daugybė mažesnių paramos iniciatyvų (ženkleliai, vėliavos darbuotojams ir pan.)
  • Pavienė pagalba ukrainiečių pabėgėlių šeimoms – įranga, ryšiu, pinigais.

JTI Baltics, kurie negali teikti paramos, bet gali teikti pagalbą:

Šiuo metu koordinuojame trijų Ukrainos kolegų (su šeimomis ir augintiniais), įsikūrusių Kijeve, perkėlimą iš Ukrainos į Vilnių. Situacija gana sklandi ir keičiasi kasdien.
Esame pasirengę padėti savo kolegoms visais įmanomais būdais.

Telia lietuva:

12 nemokamų kanalų patikimai informacijai gauti. Nuo vasario 24 d. nemokamai įtraukėme 12 tarptautinių žinių bei informacinių kanalų visiems „Telia TV“ žiūrovams, nesvarbu, kokį planą jie yra pasirinkę. Taip padedame Lietuvos gyventojams gauti patikimą, patikrintą ir nešališką informaciją iš viso pasaulio. Be papildomų mokesčių rodome šiuos TV kanalus: CNN, „BBC World News“, „Euronews RU“, „Euronews ENG“, „Currenttime“, „Deutsche Welle“, RTL, „Dozd“, „Sky News“, „France24 English“, „France24 Francais“ ir CNBC.

TV kanalas ukrainiečiams. Vasario 28 d. papildomai atidarėme TV kanalą, kuris karo pabėgeliams leis sekti naujienas gimtinėje.

Nemokamas ryšys su Ukraina. Vasario 24 d. įjungėme nemokamą ryšį su šia šalimi ir joje esantiems klientams, turintiems abonentinius fiksuotojo ir mobiliojo ryšio planus, įskaitant ir išankstinio „Ežio“ bei „Extra“ mokėjimo paslaugų vartotojus. Kol kas planuojama, kad nemokamai bendrauti tarp Lietuvos ir Ukrainos operatoriaus klientai galės visą kovo mėnesį. Nemokami skambučiai ir SMS galioja visiems „Telia“ privatiems ir verslo klientams, tiek skambinant ar siunčiant SMS iš Lietuvos į ukrainietiškus numerius, tiek Ukrainoje esantiems žmonėms – jie gali skambinti ar siųsti žinutes šalies viduje ir į Lietuvą.

Neribotas SIM kortelių kiekis Ukrainos pabėgėliams, jau perduota pirmoji 1.000 SIM kortelių siunta. Ukrainos karo pabėgėliams, atvykstantiems į Lietuvą, „Telia“ suteiks neribotą skaičių išankstinio mokėjimo paslaugos „Ežys“ SIM kortelių su ryšio paslaugomis. „Telia“ išankstinio mokėjimo kortelės „Ežys“ jau tiekiamos į pabėgėlių koordinavimo centrus Lietuvoje. Ukrainiečiai pabėgėliai jas taip pat galės nemokamai pasiimti bet kuriame „Telia“ salone.  „Telia“ išankstinio mokėjimo kortelės „Ežys“ jau tiekiamos į pabėgėlių koordinavimo centrus Lietuvoje. Ukrainiečiai pabėgėliai jas taip pat galės nemokamai pasiimti bet kuriame „Telia“ salone.

200 mobiliųjų įrenginių. Skiriame telefonus, kurie bus naudojami nevyriausybinių organizacijų padėti Ukrainos karo paveiktiems žmonėms.

Trumpieji numeriai. Suteikėme 100 proc. nuolaidą 4 trumpiesiems numeriams, kuriais renkama parama humanitarinei pagalbai, pirmajai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai, kuri bus panaudota dėl karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms. Tokie numeriai suteikia žmonėms galimybę paprastai, greitai ir lengvai paaukoti lėšas paramai skambučiu ar SMS žinute. Už visas technines priemones, jų diegimą, eksploataciją ir lėšų surinkimo administravimą „Telia“ jokių mokesčių neims.

Specialus paramos paketas Ukrainos bendrovėms, perkeliančioms verslą į Lietuvą. Darbuotojų, įrangos ir paslaugų perkėlimas į kitą šalį reiškia milžiniškas neplanuotas išlaidas. Prisidėdami prie kvietimo ukrainiečių verslams tęsti veiklą iš Lietuvos, užtikrinsime nemokamą svarbiausių ryšio ir IT paslaugų diegimą bei tiekimą iki pusės metų. Nuo kovo 1 d. „Telia“ Ukrainos verslams netaikys įrengimo, aktyvavimo ir administracinių mokesčių visoms savo tiekiamoms telekomunikacijų paslaugoms, įskaitant fiksuotą internetą, telefoniją ir mobilųjį ryšį. Taip pat į Lietuvą persikeliantys ukrainiečių verslai iki pusės metų galės nemokėti mėnesinių paslaugų mokesčių mobiliajam ryšiui, mobiliajam internetui, „Microsoft 365“ paslaugų paketui, „Telia Cloud“ debesijai ir skambučių centro paslaugoms. Atsižvelgiant į Ukrainos verslų poreikį bendrauti su partneriais, likusiais Ukrainoje, ir kitose šalyse, „Telia“ sudarys galimybę iki 6 mėnesių už tarptautinius skambučius mokėti didmeninėmis kainomis. Be to, bendrovė neatlygintinai teiks konsultacijas IT infrastruktūros perkėlimo klausimais.

Kviečiame darbuotojus prisidėti prie savanoriavimo iniciatyvų – vidiniais kanalais pasidalinome informacija, kokioms organizacijoms reikia savanorių pagalbos ir kaip jie gali prisidėti. Kiekvienas Telia darbuotojas gal skirti iki 8 darbo valandų savo darbo metu  savanorystei.

LIDL:

Motininė bendrovė „Schwarz Group“ pabėgėliams iš Ukrainos per įvairias nevyriausybines organizacijas jau yra skyrusi paramos už 3 milijonus eurų, o vakar priėmė sprendimą padidinti šios paramos vertę iki 10 milijonų eurų. Ką tai reiškia? Tai yra keli šimtai sunkvežimių, pilnų maisto, higienos priemonių, aprangos ir avalynės, kitų būtinų prekių.

Lietuvoje su nevyriausybinėmis organizacijomis pradėjome planuoti veiksmus dar prieš prasidedant karui. Esame susitelkę į šias pagrindines sritis: pagalba maistu (konservai, užpilami makaronai ir sriubos, vanduo ir pan.), higienos prekės (įskaitant ir prekes vaikams) ir nemaisto produktai (pagalvės, striukės, patalynė). Šiuo tikslu bendradarbiaujame su „Maisto banku“ ir „Raudonuoju kryžiumi“.

Dar viena gera žinia – sandėlyje turėjome daugiau kaip 2500 neparduotų automobilinių vaistinėlių. Negalėjome jų parduoti, nes nuo šių metų pasikeitė reikalavimai komplektacijai. Tos vaistinėlės jau yra „Raudonojo kryžiaus“ darbuotojų rankose ir netrukus pasieks tuos, kam jų dabar ypatingai reikia.

Mūsų personalo skyrius šiuo metu intensyviai bendradarbiauja su institucijomis ir ruošiasi, kad prireikus galėtume įdarbinti į Lietuvą atvykusius ukrainiečius tiek mūsų parduotuvėse, tiek Kauno logistikos centre.

Sąrašą nuolat pildysime.

"Investors’ Forum" nariai

Šiuo metu "Investors' Forum" asociacija turi 67 narius.
Visi “Investors’ Forum” nariai