Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ paskelbė įmones, žmones ir organizacijas, kurios per praėjusius metus labiausiai padėjo gerinti šalies verslo aplinką ir investicinį klimatą. Tryliktą kartą surengtoje apdovanojimų ceremonijoje 2023 metų investuotojo titulas atiteko bendrovei „Mars Lietuva“. Už socialiai atsakingą veiklą investuotojų pripažinimo sulaukė duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių gamybos įmonė „Mantinga Group“.

Šiemet 25-erių veiklos metų sukaktį mininčios asociacijos „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose paskelbtas ir 2023 metų sprendimas verslo aplinkai gerinti, metų verslo žurnalistas, valstybės tarnautojas, ekonomikos ir verslumo mokytojas.

Dar 1993 m. įkurtai bendrovei „Mars Lietuva“ metų investuotojo titulas skirtas už nuoseklias investicijas į plėtrą. Maistą gyvūnams augintiniams gamykloje Gargžduose gaminanti bendrovė pernai Lietuvoje investavo 18,6 mln. eurų. Iš jų 8,4 mln. eurų buvo skirta esamų gamybinių linijų efektyvinimui ir modernizavimui, dar 5,8 mln. eurų investuota į naujo pastato, kuriame bus gaminamos pirminės pakuotės visiems „Mars“ gyvūnų augintinių maisto fabrikams Europoje, statybas. Viena didžiausių kompanijos „Mars Incorporated“ gamyklų Europoje „Mars Lietuva“ per pastarąjį dešimtmetį mūsų šalyje investavo 112,8 mln. eurų. Bendrovėje dirba bemaž 800 darbuotojų. Per praėjusius metus įmonė šalies biudžetą papildė daugiau negu 10,7 mln. eurų mokesčių.

„Bendrovė „Mars Lietuva“ daugiau negu tris dešimtmečius nuosekliai prisideda prie mūsų šalies ir Klaipėdos regiono klestėjimo. Toliau investuodama į plėtrą ši tarptautinė kompanija ir toliau siunčia žinią pasauliui, kad Lietuva pasižymi dideliu augimo potencialu ir yra saugi šalis tarptautinėms investicijoms. Bendrovei skirdami metų investuotojo titulą įvertinome ir įmonės indėlį į gerai apmokamų darbo vietų kūrimą – „Mars Lietuva“ yra viena didžiausių atlyginimų mokančių gamybos įmonių regione“, – komentuoja Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas. Į 2023 metų investuotojo apdovanojimą taip pat pretendavo viena pažangiausių šalies privačios medicinos įmonių „Affidea Lietuva“ ir sveikatos priežiūros produktų gamykla „Hollister Lietuva“.

Maisto produktų gamybos įmonė „Mantinga Group“ pripažinta atsakingiausia 2023 metų įmone dėl tvarios plėtros, kuri apėmė ne tik žaliąsias iniciatyvas, bet ir darbuotojų gerovę bei bendrovės valdyseną. Apdovanojimą skyrusi asociacijos „Investors‘ Forum“ valdyba įvertino aukščiausių etikos standartų taikymą įmonėje ir už jos ribų, skaidrumą ir atvirumą, visuomenės, verslo ir darbuotojų ugdymą, darbuotojų iš užsienio šalių integraciją. Šiuo metu bendrovėje dirba specialistai iš 8 valstybių. Įvairiems labdaros projektams „Mantinga Group“ per praėjusius metus skyrė daugiau negu 500 tūkst. eurų. Atsakingos 2023 metų įmonės titului taip pat buvo nominuotas mažmeninės prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ ir bendrovė „Continental Lietuva“

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti investuotojai pripažino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvą atnaujinti Žaliojo koridoriaus stambių investicijų pritraukimo modelį. Pagal jį įvairiuose Lietuvos miestuose kuriasi arba jau pastatyta 14 gamyklų.

„Nuo pat „Investors‘ Forum“ įkūrimo 1999-aisiais vienu svarbiausių veiksnių Lietuvos investiciniam klimatui gerinti laikėme valstybės ir verslo bendradarbiavimą bei biurokratinių procedūrų lankstumo didinimą. Stambių investicijų pritraukimo modelio atnaujinimas atitinka abu kriterijus. Supaprastinus reikalavimus projektams, siekiantiems gauti stambios investicijos statusą, daugiau investuotojų gali tikėtis valstybės pagalbos pradedant projekto vystymą. Suteikiant projektui stambios investicijos statusą kur kas svarbesnis tampa investicijų dydis ir darbuotojų uždarbis, o ne darbuotojų skaičius, tad modeliu prisidedama ir prie gerai apmokamų darbo vietų kūrimo šalyje“, – teigia Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Apdovanojimų ceremonijos metu investuotojai paskelbė ir 2023 m. valstybės tarnautoją. Šis titulas skirtas aplinkos viceministrei Ramintai Radavičienei. Asociacija atkreipė dėmesį į jos profesionalumą ir eiklos efektyvumą, kryptingus siekius įtraukti verslo bendruomenę į sprendimų priėmimą, skatinti valstybės ir verslo dialogą.

2023 m. verslo žurnaliste pripažinta LRT televizijos ir radijo žurnalistė, laidų vedėja Irma Janauskaitė. „Investors‘ Forum“ įvertino jos kūrybiškumą, universalumą ir nešališkumą, įžvalgas ir paprastumą plačiajai visuomenei nušviečiant neretai sudėtingas verslo ir ekonomikos temas.

Metų verslumo ir ekonomikos mokytoją išrinkti padėjo ilgamečiai asociacijos partneriai „Lietuvos Junior Achievement“. Šis titulas skirtas Nagliui Jonuškai iš Kauno Veršvų gimnazijos.