Atnaujinta stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos sudėtis. Metiniame asociacijos narių susirinkime valdybos nariais išrinkti Rolandas Viršilas, UAB „Švyturys–Utenos alus“ vadovas, Giedrė Kaminskaitė-Salters, AB „Telia Lietuva“ vadovė, Mariano Andrade Gonzalez, UAB „Moody‘s Lithuania“ vadovas ir Justas Plankis, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ vadovas. Metinio susitikimo metu išrinkta valdyba, penktadienio ryte vykusiame pirmajame posėdyje valdybos pirmininku išrinko Ellex Valiūnas vadovaujantį partnerį Rolandą Valiūną.

„Keturių iškilių verslo lyderių ir aktyvių šalies visuomenės narių įsitraukimas į valdybos veiklą yra išties solidus pastiprinimas visai asociacijai. Neabejojame, kad jų pagalba „Investors‘ Forum“ taps dar tvirtesnis balsas dialoge tarp valdžios, visuomenės ir verslo. Šis balsas yra ypač reikalingas šiuo metu, kai Lietuvos verslo aplinka susiduria ir su geopolitiniais, ir ekonominiais, ir vidaus iššūkiais. Tad drauge ir toliau visomis išgalėmis sieksime gerinti šalies patrauklumą investicijoms ir sąlygas čia kurti bei vystyti verslą“, – pažymėjo  Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Asociacijos narių sprendimu be minėtų naujų valdybos narių veiklą „Investors‘ Forum“ valdyboje tęs:

  • Jonas Akelis, „EY” vadovaujantysis partneris;
  • Mindaugas Dacys, „Philip Morris Baltic“ generalinis direktorius;
  • Kim Bartholdy, „DSV Transport“ generalinis direktorius;
  • Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko vadovė;
  • Vladas Algirdas Bumelis, „Northway“ įmonių grupės vadovas;
  • Mykolas Katkus, „Fabula Rud Pedersen Group“ valdybos pirmininkas;
  • Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė;
  • Rolandas Valiūnas, „Ellex Valiunas“ vadovaujantysis partneris.

Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė pabrėžia, kad valstybei per pastaruosius metus teko susidurti su naujais neregėto masto iššūkiais, tokiais kaip Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą, rekordinė infliacija ir energijos išteklių kainų šuoliai. Vis dėlto, nors valstybė daugeliu atvejų pademonstravo gebanti operatyviai spręsti verslui kylančias problemas, verslo ir valstybės institucijų dialogas ir bendradarbiavimas išlieka itin svarbus, siekiant jog Lietuvos investicinis klimatas gerėtų ir būtų užtikrintos palankios sąlygos ne tik čia esantiems, bet ir planuojantiems investuoti verslams.

Investuotojai teigia, kad šiuo metu sudėtingu metu šalis turėtų imtis visų priemonių tarptautiniam kapitalui į Lietuvą pritraukti ir išlaikyti, priimdama tik itin gerai pamatuotus sprendimus. Kaip ir iki šiol, asociacija ir toliau lieka įsitraukusi į aktyvų dialogą su atsakingomis šalies institucijomis bei teikia pasiūlymus investicinei aplinkai gerinti.

Investuotojų Forumo metinio susirinkimo dalyvius pasveikino Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o asociacijos nariai turėjo galimybę užduoti jiems svarbius klausimus.