Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ įvertino šalies įmonių, asmenų ir organizacijų indėlį į verslo aplinkos bei investicinio klimato gerinimą. Penktadienį vykusioje tradicinėje, vienuoliktoje „Investors‘ Forum“ metinių apdovanojimų ceremonijoje nugalėtojo laurus nuskynė baldų gamybos įmonė „Geras baldų fabrikas“ – šią bendrovę asociacija paskelbė 2021 metų investuotoja. Investuotojų pripažinimą už socialiai atsakingą veiklą šiemet pelnė gastrobarų „Plus Plus Plus“ tinklą valdanti bendrovė „Pliusai“. Šventinės apdovanojimų ceremonijos metu taip pat paskelbtas 2021 metų sprendimas verslo aplinkai gerinti, metų verslo žurnalistas, valstybės tarnautojas, ekonomikos ir verslumo mokytojas bei įteiktas Investors‘ Spotlight įvertinimas.

„Fredos grupei“ priklausantis „Geras baldų fabrikas“ metų investuotojo titulą pelnė už pajėgumų plėtrą ir inovacijų diegimą. Bendrovės investicijos į šias sritis pernai siekė bemaž 44 mln. eurų. Investicijomis toliau didintas įmonės našumas, augimas, vykdytas robotizavimas, atveriantis galimybes žmonėms susitelkti į didesnę pridėtinę vertę kuriančią veiklą. Dėl vykdytų investicijų bendrovė sukūrė 110 naujų darbo vietų.

„Bendrovės „Geras baldų fabrikas“ veikla yra įkvepiantis pavyzdys, iliustruojantis Lietuvos gamybininkų inovatyvumą ir veržlumą. Vienos seniausių ir stipriausių šalies pramonės šakų atstovai ne tik sėkmingai konkuruoja ir įsitvirtina tarptautinėje rinkoje, bet ir nuosekliai žengia pirmyn, investuoja į pažangiausias technologijas, kuria darbo vietas, vykdo nuoseklią plėtrą. Tokia Lietuvos gamintojų sėkmės istorija įgyja dar didesnę prasmę šiais neregėtos tarptautinės įtampos, neapibrėžtumo ir nestabilumo laikais“, – komentuoja Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Gastrobarai „Plus Plus Plus“ socialiai atsakingiausios 2021 m. įmonės titulą pelnė už iniciatyvumą ir aktyvų įsitraukimą į svarbiausių visuomenės iššūkių sprendimą. Ypatingą dėmesį veiklos skaidrumui veikianti bendrovė organizuoja ir prisideda prie daugelio visuomeninių iniciatyvų ir akcijų, tokių kaip „Kava už skiepą“, „Kvietimas skiepytis“ ar „Maltiečių sriuba“. Skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ narė bendrovė „Pliusai“ laikoma vienu iš skaidrios veiklos pavyzdžių Lietuvoje. Šiuo metu įmonė įsitraukusi į pagalbos teikimą nuo karo nukentėjusiems Ukrainos gyventojams: dalyvauja paramos akcijose, tiekia maistą ukrainiečiams į apgyvendinimo namus, kuria darbo vietas pabėgėliams.

Ukrainos kovai už laisvę ir pagalbai nuo karo nukentėjusiems žmonėms apdovanojimų ceremonijos metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Asociacija „Investors‘ Forum“ skyrė specialų apdovanojimą režisieriui, visuomenininkui Jonui Ohman už jo neįkainojamą pagalbą Ukrainai. Apdovanojimams skirto renginio metu rinktos aukos bus skirtos organizacijai „Mėlyna ir geltona“.

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti investuotojai pripažino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimą taisyti Darbo kodeksą ir užtikrinti, kad visi atlyginimai ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos būtų mokamos tik pavedimu į darbuotojo sąskaitą banke.

„Tai itin reikšmingas žingsnis šešėlinei ekonomikai šalyje mažinti. Ne vienerius metus raginome valstybę atsisakyti grynųjų pinigų su darbo santykiais susijusiems mokėjimams ir esame tikri, kad toks sprendimas teiks naudos ne tik valstybei, bet ir verslui bei patiems darbuotojams. Kviečiame šalies institucijas ir įmones čia nesustoti ir toliau nuosekliai siekti, kad Lietuvoje ilgainiui būtų visiškai atsisakyta grynųjų ar bent jau neliktų įstaigų ir vietų, kuriose būtų galima atsiskaityti tik jais“, – teigia Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Apdovanojimų ceremonijos metu investuotojai paskelbė ir 2021 m. valstybės tarnautoją. Šis titulas skirtas Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento vadovei Daliai Kreivienei. Asociacijos nariai įvertino jos aktyvų įsitraukimą ir operatyvų darbą sprendžiant verslo bendruomenei kilusias problemas ir klausimus dabartinėmis tarptautinių iššūkių ir neapibrėžtumo sąlygomis.

2021 m. verslo žurnalisto titulas atiteko LRT laidų vedėjui, žurnalistui Mariui Jokūbaičiui. Asociacija įvertino ne tik ilgametę M. Jokūbaičio patirtį, įžvalgumą, profesionalumą nagrinėjant aktualiausias ekonomines temas, bet ir pozityvumą, siekį skleisti gerąją verslo patirtį ir įkvepiančius pavyzdžius.

Investuotojų nuomone, šis autorius pateikia išsamių, objektyvių tyrimų, o M. Jokūbaičio medžiaga yra nuolat cituojama ir kitose žiniasklaidos priemonėse.

Metų verslumo ir ekonomikos mokytojomis pripažintos Rūta Strumilienė, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokytoja metodininkė bei Rita Česonienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ekonomikos mokytoja.

Asociacija taip pat paskelbė aukštųjų mokyklų studijų programas, kurioms suteiktas „Investors Spotlight“ kokybės ženklas, skiriamas glaudžiai su verslu bendradarbiaujantiems universitetams ir kolegijoms bei teikiantis nuorodas perspektyviausias studijų kryptis besirenkantiems abiturientams. Šiuo, kartu su „Investuok Lietuvoje“ skiriamu kokybės ženklu, įvertintos Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos Programų sistemų, Šiaulių valstybinės kolegijos Informacinių sistemų technologijų ir Kauno technologijos universiteto Taikomosios matematikos studijų programos.

Daugiau informacijos:

Monika Banevičiūtė

Asociacijos „Investors‘ Forum“ komunikacijos ir marketingo vadovė

El. p.: monika@investorsforum.lt

Mob. tel.  +370 638 36226

 

Rūta Skyrienė

Asociacijos „Investors‘ Forum“ Vykdomoji direktorė

El. p. ruta@investorsforum.lt

Mob. tel.: +370 687 888 61