Per metinį susirinkimą didžiausių ir aktyviausių Lietuvos ekonomikos investuotojų verslo asociacija „Investors‘ Forum“ išrinko valdybą. Per virtualų renginį valdybos pirmininku šiemet perrinktas Rolandas Valiūnas – advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ vadovaujantysis partneris, turintis daugiau kaip 30 metų patirtį konsultuojant užsienio investuotojus ir Lietuvos rinkos lyderius sudėtingais korporatyvinio valdymo bei įmonių įsigijimo ir susijungimo klausimais.

„Susidūrus su pandemijos iššūkiais ir ekonomikos krize, R. Valiūno patirtis, įžvalgumas ir įdirbis yra neįkainojami. Forumo valdybos pirmininko darbas kuriant pagalbos nuo COVID-19 fondus, aktualūs pasiūlymai Vyriausybei, taip pat indėlis pritraukiant bei išlaikant užsienio investicijas, gerinant Lietuvos teisinę bazę ir verslo aplinką šiandien yra ryškiai matomas. Šiais neramiais laikais turime užtikrinti nuoseklumą, tęsti pradėtas iniciatyvas, aktyviai plėtoti valstybės ir verslo dialogą, kad išnaudotume galimybes visi kartu greičiau atsitiesti“, – teigė „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

Asociacijos valdybos nariais 2020-2023 metų kadencijai taip pat išrinkti: Jonas Akelis (EY vykdantysis partneris Baltijos šalyse), Giedrius Bandzevičius („Rimi Lietuva“ generalinis direktorius), Kim Bartholdy („DSV Lithuania“ generalinis direktorius), prof. Vladas Algirdas Bumelis („Biotechpharma“ valdybos pirmininkas), Aivaras Čičelis (SEB banko prezidento pavaduotojas), Mindaugas Dacys („Philip Morris Baltic“ generalinis direktorius), Mykolas Katkus („Fabula Hill+Knowlton Strategies“ valdybos pirmininkas), Algimantas Markauskas („Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius), Rasma Saulė („Itella Logistics“ direktorė), Dan Stromberg („Telia Lietuva“ vadovas), Aušra Žemaitienė („Mars Lietuva“ generalinė direktorė).

„Per eilę metų Lietuvoje investuoti pasirinkęs verslas įrodė, kad mūsų investicinė aplinka yra verta dėmesio. Gali būti, kad šiandien tai turėsime įrodyti dar kartą, nes pandemija verslą privers rinktis atidžiau ir labai užtikrintai. Todėl džiaugiuosi, kad Investuotojų forumo valdyboje toliau dirbs stabili ir patirtį turinti komanda. Tai yra itin svarbu dabar, kai laikas per brangus eksperimentams. Už atsakingą požiūrį ir kryptingą darbą noriu padėkoti kadenciją valdyboje pabaigusiems – I.Skisaker ir J.K.Malik. Ir tuo pačiu noriu šiltai pasveikinti dvi savo srities profesionales – Rasmą Saulę ir Aušrą Žemaitienę prisijungusias prie Investuotojų forumo valdybos. Tikiu, kad su nedideliais pokyčiais būsime dar labiau ambicingi ir kartu darbuosimės Lietuvos žmonių gerovei.“ – sakė R. Valiūnas.

Forumo valdybos pirmininkas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos pažanga pripažįstama ir vertinama pasauliniu mastu – kryptingai verslo aplinką ir infrastruktūrą gerinanti Lietuva kopia aukštyn Pasaulio banko „Doing Business“ reitinguose, tampa dar patrauklesnė tarptautinėms kompanijoms ir ambicingiems vietos verslo projektams.

Per susirinkimą taip pat buvo pristatyta asociacijos 2019 metų finansinė ataskaita ir būsimos veiklos perspektyvos. „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė R. Skyrienė atkreipė dėmesį, kad asociacija aktyviai dalyvauja keturiose pagrindinėse darbo grupėse (Vyriausybės, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Seimo Ekonomikos komiteto, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), kurios ieško ir įgyvendina sprendimus ekonominėms Covid-19 pandemijos pasekmėms mažinti.

Didžiausius ir aktyviausius investuotojus Lietuvoje vienijanti asociacija nuo metų pradžios Vyriausybei, ministerijoms ir kitoms valstybės institucijoms yra pateikusi daugiau negu 20 įvairių pasiūlymų – nuo paramos investicijoms į inovacijas iki sveikatos priežiūros sistemos darbo perorganizavimo karantino metu ir valstybinio Covid-19 fondo steigimo.

Taip pat Investuotojų forumas ir LR Prezidentas Valdas Adamkus, Senamiesčio Rotary klubas, Lietuvos bendrovės, grupė žinomų verslininkų, visuomenės veikėjų įsteigė privatų kovos su koronavirusu fondą „Gydymo įstaigų paramos fondą”, prie kurio ragina jungtis visus geros valios žmones.

„Šis sudėtingas laikotarpis mums visiems tapo dideliu išbandymu, tačiau kartu atskleidė didelį mūsų bendruomenės potencialą ir verslo gebėjimą veikti greitai, lanksčiai ir efektyviai“, – pastebėjo R. Skyrienė.

Susitelkimo ir nuoseklumo svarbą taip pat akcentavo prie renginio prisijungęs finansų ministras Vilius Šapoka, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Susirinkimo dalyviai taip pat išklausė Europos komisaro Virginijaus Sinkevičiaus kalbos. Aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės komisaras nušvietė pagrindines kryptis, kuriomis projektuojamas visos Europos Sąjungos atsigavimo planas ir telkiami efektyviausi instrumentai ekonomikai išjudinti. V. Sinkevičius pabrėžė, kad EK išnagrinėjo krizės pamokas ir išgrynino sprendimus, kuriuos šią savaitę pristato EK pirmininkė Ursula vos der Leyen. „Europos ateitis bus žalia ir tvari. Žiedinė ekonomika yra ES kelias“, – užtikrino V. Sinkevičius.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas A. Pranckevičius atkreipė dėmesį, kad rengdama ekonomikos atsigavimo planą ir priemonių paketą Komisija atsižvelgė į nerimą keliančius veiksnius, tokius kaip BVP nuosmukis, nedarbo augimas, biudžeto deficito didėjimas ir didesnės socialinės atskirties rizika. „Tačiau yra dvi geros žinios. Pirma, galime pasiskolinti geromis sąlygomis ir užimame geras startines pozicijas. Antra, esame ES dalis – esame ne vieni ir galime pasinaudoti beprecedentiniu paketu ir bendromis pastangomis sukurtu mechanizmu“, – sakė  A. Pranckevičius.

Finansų ministras V. Šapoka pažymėjo, kad lyginant su kitomis šalimis Lietuva pakankamai gerai išsprendė sveikatos krizę per pandemiją, tačiau dabar susiduria su dideliais iššūkiais ekonomikos srityje. Ministras vertina Investuotojų forumo įsitraukimą ir pasiūlymus, kaip rasti sprendimus šioje sudėtingoje situacijoje. Kartu V. Šapoka nurodė, kad ministerija ir Vyriausybė turi labai aiškius prioritetus, kur nukreipti investicijas. „Turime investuoti dabar – kryptingai ir apgalvotai, nes dabartinis laikotarpis yra gera proga įgyti pranašumą ateityje“, – kalbėjo V. Šapoka, pripažinęs, kad visi jau pavargo nuo kalbų apie reformas, todėl dabar reikia konkrečių sprendimų ir greitų susitarimų specifinėse srityse, kurie aiškiai palaikytų ilgalaikę valstybės strategiją. Taip pat V. Šapoka priminė, kad šiemet – rinkimų metai, tad politikams tenka papildomi įsipareigojimai neišklysti iš dabar nubrėžto maršruto.