Philip Morris International nuotrauka

Philip Morris International nuotrauka

Lyderiaujančios tabako produktų gamintojos „Philip Morris International“ (PMI) generalinis direktorius Andre Calantzopoulos Japonijoje pristatė naujus bedūmio tabako kaitinimo įrenginius ir pranešė apie tolesnes investicijas į moksliškai patvirtintų mažiau žalingų alternatyvų kūrimą.

Kompanijos duomenimis, inovatyviems gaminiams sukurti prireikė daugiau nei 15 metų, o investicijos į naują technologiją ir tyrimus jau pasiekė 4,5 mlrd. JAV dolerių

PMI CEO André Calantzopoulos teigimu, jau daugelį metų kompanija turėjo svajonę sukurti geresnę alternatyvą rūkantiems žmonėms, o bedūmiai tabako gaminiai padėjo išpildyti šią svajonę.

„Tai naujos kartos technologija, simbolizuojanti sklandų perėjimą prie bedūmės ateities, kur suaugę rūkantieji, kurie negali arba nenori atsikratyti įpročio rūkyti, turi galimybę pasirinkti mažiau kenksmingus gaminius“, – aiškino jis.

PMI inovacijos pagrįstos moksliniais tyrimais, kurių vertinimo sistema parengta remiantis ilgalaike farmacijos pramonės patirtimi bei Amerikos Maisto ir vaistų administracijos (angl. FDA) rekomendacijomis. Naujausių tyrimų duomenimis, bedūmiai tabako gaminiai išskiria aerozolį, kuriame kenksmingų medžiagų kiekis yra vidutiniškai 90 procentų mažesnis nei įprastų cigarečių dūmuose. Ikiklinikiniai ir klinikiniai tyrimai rodo, jog visiškas perėjimas prie jų sumažina rizikos žalą. Be to, tyrimai atskleidžia, kad šie gaminiai neturi neigiamo poveikio patalpų oro kokybei.

Kompanijos teigimu, sumažintos rizikos tabako produktų gamyboje naudojamas įprastas tabakas, kuris vartojimo metu yra ne deginamas, o kaitinamas. Dėl to į organizmą nepatenka įprastų cigarečių degimo metu atsirandančios kenksmingos medžiagos.

Bedūmiai tabako gaminiai pardavinėjami daugiau nei 40 šalių, įskaitant Latviją, Lenkiją, Vokietiją, Portugaliją, Daniją, Italiją, Graikiją, Šveicariją, Rumuniją, Ukrainą, Rusiją, Japoniją ir kt.