Kokios nuotaikos vyrauja tarp Lietuvoje investuojančių užsienio kapitalo įmonių vadovų prabėgus karantino metams? Kokias šalies ekonomikos perspektyvas verslininkai įžvelgia ir kaip pasikeitė jų požiūris į verslo aplinką šalyje? Šias ir kitas temas kviečiame aptarti š. m. kovo 8 d., 10 val. rengiamame Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso (LIPI) tyrimo pristatyme.

Stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ reguliariai atliekamo tyrimo duomenis pristatys asociacijos analitikė Monika Gabalytė. Savo įžvalgomis apie ekonomines perspektyvas ir nuotaiką versle dalinsis „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos ekspertas Marius Stasiukaitis ir „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

LIPI tyrimai atliekami nuo 2014 m. ir atspindi didžiausių Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių vadovų ir atstovų požiūrį ir lūkesčius dėl Lietuvos verslo klimato bei investicinės aplinkos. Indekso tikslas – įvertinti šalies verslo aplinką bei Lietuvos ekonomikos patrauklumą užsienio investuotojams atsižvelgiant į šalyje veikiančių investuotojų patirtį ir pastabas.

Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimą vykdo asociacija „Investors‘ Forum“. Tyrimas atliktas 2021 m. sausio – vasario mėnesiais. Tyrimo metu apklausti 61 Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių atstovai.