Birželio 10 d. stambiausius ir aktyviausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ rengia konferenciją „Baltic Investors’ Forum 2021”. Vieno svarbiausių Baltijos regione ekonomikos ir geopolitinių aktualijų renginių tema – nugalėtojai. Konferencijos dalyviai – verslo, visuomenės ir politikos lyderiai, mokslininkai, – dalinsis įžvalgomis apie pandemijos metu atsiradusias naujas galimybes bei prielaidas krizėms įveikti.

„Užklupus pandemijai ne tik susidūrėme su iki šiol neregėto masto iššūkiais sveikatos sistemai, ekonomikai ir visuomenei, bet ir turėjome progų stebėti įkvepiančius pavyzdžius, kaip kilę iššūkiai žmones ir organizacijas paskatino keistis, rasti naujų galimybių ir jomis pasinaudoti. Tam ir skirsime didžiausią dėmesį šių metų konferencijoje. Siekiame pasidalinti gerąja patirtimi, ją reflektuoti ir atskleisti, kad krizes įveikti galima įvairiai, keičiant požiūrį, pasitelkiant inovacijas. Esame tikri, kad suvaržymų ir nežinios metai nebus prabėgę bergždžiai, jei iš pandemijos išeisime pasimokę ir visi tapę nugalėtojais“, – pažymi Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos primininkas.

Nuotoliniu būdu rengiamoje konferencijoje mintimis dalinsis pasaulinio lygio pranešėjai: tarptautinių bendrovių vadovai, mokslininkai, visuomenės lyderiai. Renginio dalyvius sveikins Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Europos Komisijos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo darbo grupės (RECOVER) vadovė Céline Gauer. Europos Komisijos atstovai kalbės apie didžiausią kada nors buvusį paramos paketą, skirtą gaivinti ekonomikai ir jo paleidimo iššūkius.

„Turime puikią progą iš pirmų lūpų išgirsti, kokias priemones Europos Sąjunga planuoja pasitelkti ekonomikai gaivinti. Pats laikas kelti esminį klausimą – kokią ir kaip kursime popandeminę Europą? Suvaldę virusą nebegalėsime ignoruoti akivaizdžių jo pasekmių verslui ir visuomenei, ir šių metų konferencija suteikia galimybę tiesiogiai dalyvauti diskusijoje, lemsiančioje artimiausią mūsų visų ateitį“, – komentuoja Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

„Baltic Investors Forum“ dalyvaus ką tik paskirtas tarptautinės kompanijos „Philip Morris International”, pirmojo tarptautinio investuotojo nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje, vadovas Jacekas Olczakas.  Jis pasidalins iš pagrindų savo verslą griaunančios kompanijos patirtimi.

Apie pandemijos metu atrastas naujas galimybes, inovacijų naudą kalbės „SEBx“ projekto – strateginės iniciatyvos, skirtos ieškoti naujų technologijų ir naujų klientų pasiūlymų, vadovas. Per pandemiją augusi „Intersurgical“ dalinsis robotizavimo nauda, vartojimo pokyčius nagrinės „Coca-Cola HBC“, „Swedbank“, apie pasikeitusios darbo aplinkos ir verslo eksperimentų rezultatus dalinsis Danske Bank Lietuva. Kas skatina pokyčius finansų sektoriuje – apie tai diskutuos Lietuvos bankas ir bankines licencijas gavę Revolut ir PayRay. Kaip vertina verslo perspektyvas vadovai atskleis PwC vadovų apklausa, o EY pristatys tyrimą, koks yra investicijų į Baltijos šalis išskirtinumas.

Šių metų konferencijoje ypatingas dėmesys skiriamas mokslui ir jo vaidmeniui kovoje su valstybėms ir visuomenei kylančiais iššūkiais. Ypatingas konferencijos svečias, elgesio ekonomistas iš Stokholmo universiteto dr. Johanesas Haushoferis, kalbės apie pandemijos poveikį psichinei sveikatai. Įvairūs suvaržymai, užsitęsęs darbas ir bendravimas nuotoliniu būdu pakeitė mūsų kasdienybę, tačiau patikimų duomenų apie visuomenės psichinę sveikatą trūksta. Vis dėlto, planuojant ateities veiklas būtina suvokti dabarties visuomenės būklę ir įvertinti jos pasekmės žmonių darbingumui, produktyvumui ir emocinei savijautai.

Kita konferencijos „Baltic Investor  Forum“ pranešėja – Kembridžo universiteto mokslininkė, virusologė Ingrida Olendraitė, iki kovo mėnesio buvusi Vyriausybės suburtoje pandemijos valdymo ekspertų taryboje. I. Olendraitė kvies ne tik analizuoti virusą, bet daugiau mąstyti apie žmogaus imunitetą.

Konferenciją užbaigs susitikimas su ką tik Lietuvos pilietybę gavusiu režisieriumi Dexteriu Fletcheriu, kuris padės atsakyti į klausimą „Kas, po velnių, yra tas Dexteris Fletcheris?“. „Seniai svajojome konferencijoje pakalbinti Dexterį – tai menininkas, kuris puikiai valdo krizes. Jam ne kartą teko prisijungti prie sudėtingų

projektų ir suteikti jiems naują kvėpavimą. Tikime, kad jo veiklos principai gali būti naudingi ir verslo ar politikos pasaulyje, kur krizės yra dažnesnės“, – sako R. Skyrienė.

Kitas įdomus pranešėjas – Tomas Balčėtis, Denverio Nuggets (NBA) direktoriaus pavaduotojas, kuris dalinsis patarimais kaip sukurti laiminčią komandą dalinsis iš Denverio. Lietuvio karjera NBA lygoje – įspūdinga, paremta nuosekliu darbu ir strateginėmis įžvalgomis. Organizatorių teigimu, tarp pergales skinančio verslo ir sporto komandos yra daug bendra, ir sporto pasaulio atstovo įžvalgos padės konferencijos dalyviams ugdyti nugalėtojų mąstyseną.

Konferencija „Baltic Investors Forum“ rengiama kas dvejus metus, siekiant suburti verslo bendruomenę ir dalintis gerąja patirtimi ir įžvalgomis.

Šiemet šalia  pagrindinio „Baltic Investors Forum“ renginio vyks ir konferencija skirta socialinei įmonių atsakomybei  „Towards Sustainability”.