Valdybos pirmininko sveikinimo žodis

Rolandas Valiūnas

Mieli asociacijos nariai, gerbiami kolegos,

Prabėgo dar vieni iššūkių kupini metai. Ko gero, drąsiai galiu teigti, kad tiek ir tokių sukrėtimų, kiek jų tarptautinei bendruomenei pastaruoju metu teko patirti, mažai kas atsimena. Bet būta ne tik sukrėtimų – būta ir nemažai šviesos.

Suprantama, 2022-ieji į žmonijos istoriją visam laikui įeis kaip Rusijos karo Ukrainoje pradžios metai. Į istoriją jie įeis ir kaip neįtikėtino ukrainiečių
tautos gebėjimo priešintis galingam agresoriui metai. Kaip milžino molinėmis kojomis, kurias, kad mokėdama labai didelę kainą, minėta tauta sėkmingai trupina, metai.

2022-ieji – ir solidarumo bei praragėjimų metai, kuomet laisvasis pasaulis ėmė dar aiškiau suvokti, su kokiu monstru iki šiol bandė flirtuoti ir jokie energijos ištekliai, jokie ekonominiai ryšiai negali būti viršesni už tautos laisvę ir suverenitetą, pagarbą žmogaus teisėms, gerovei ir gyvybei.

Suprantama, karo padarinius pajuto ir dar ilgai jus ir visa Europa, ir Lietuva bei čia veikiantis verslas. O kartu su aukštyn šovusiomis energijos išteklių kainomis, rekordine infliacija, į 2023-uosius įžengėme ir su globalios ekonominės recesijos nuotaikomis.

Ir vis dėlto, pastarieji metai priminė ir dar kai ką svarbaus: kiek daug mes galime pasiekti būdami vieningi ir susitelkę. Tai tinka kalbant ne tik apie tarptautinės bendruomenės solidarumą su kovojančia Ukraina, bet ir apie mūsų pačių gebėjimą susitelkti ir drauge ieškoti atsakymų į visiems rūpimus klausimus. Tokiu sutelktumu pernai galėjome džiaugtis ir mes, „Investors‘
Forum“ nariai.

Aktyviai dalyvavome visuose svarbiuose valstybės ekonominio gyvenimo įvykiuose ir toliau nuosekliai siekėme, kad verslo aplinka Lietuvoje būtų kuo stabilesnė ir palankesnė čia investuojantiems ir kuriantiems verslams. Dėmesį skyrėme ne tik išorei, bet ir vidui – itin aktyvius metus palydėjome diskusija dėl tolesnių asociacijos veiklos krypčių ir atnaujindami „Investors‘ Forum“ veiklos strategiją. Šiuos ir kitus pastarųjų metų pasiekimus apžvelgiame šioje ataskaitoje.

Žvelgdamas į mūsų bendrą veiklą ir atliktus darbus jaučiu dėkingumą, pasididžiavimą ir… ramybę. Taip, gyvenimas yra pilnas netikėtumų, ir nė kiek neabejoju, kad šie metai mus taip pat dar nustebins. Tačiau esu tikras – kad ir kas nutiktų, visus iššūkius įveiksime taip, kaip tai darėme iki šiol: drauge.

Kviečiame susipažinti su metine ataskaita čia.