Svarbu ne tik kurti, bet ir mokėti pasakoti įmonės sėkmės istoriją. Paraiška apdovanojimams būtent tai ir yra – jūsų sėkmės istorija. Ją būtų galima palyginti su prisistatymu lifte (elevator pitch) – turite vos kelias minutes dėmesio, todėl jas reikia išnaudoti maksimaliai.

Kasmet peržiūrime šimtus įmonių paraiškų ir neretai vos užmetę akį jau galime pasakyti, ar įmonė turi realių šansų laimėti. Tačiau paraiškos pildymas yra išmokstamas gebėjimas, tereikia žinoti pagrindines taisykles.

Tad kol laukiame jūsų paraiškos, skubame dalintis savo žiniomis ir praktiniais patarimais.

  1. Paraiškai skirkite pakankamai laiko

Tai yra svarbiausias patarimas. Paraiškos pildymas yra toks pat svarbus kaip ir bet kuris kitas su įmonės reputacija susijęs darbas. Šiemet reikia įsiminti dvi datas – kovo 2 d. (jeigu teikiate paraišką šimtmečio įmonės apdovanojimui) ir kovo 16 d. visoms kitoms nominacijoms. Taip, laiko dar yra. Tačiau iki paskutinės minutės atidėlioti neverta.

  1. Nieko nėra savaime suprantamo

Kiekviena įmonė – gyvas organizmas. Tai, kas jums savaime suprantama, nebūtinai yra žinoma visiems aplinkiniams, ypač jeigu kalbame apie nuveiktus gerus darbus ar įmonės vidinę kultūrą. Pagalvokite, kaip papasakoti savo įmonės sėkmės istoriją kitiems, su jūsų sektoriumi nesusijusiems žmonėms. Susirašykite, ką nuveikėte per šiuos metus ar visą gyvavimo laikotarpį. Prisiminkite, kuo gyveno kitos Lietuvos įmonės bei jūsų konkurentai. Kaip jūs išsiskyrėte iš šio konteksto? Į pagalbą galite pasitelkti ir savo darbuotojus – kartu greičiau prisiminsite didžausius pasiekimus ir pergales.

  1. Nusikopijuokite klausimus į atskirą dokumentą

Visas paraiškas reikia teikti intrenetu, tačiau klausimus siūlome nusikopijuoti į savo kompiuterį. Taip galėsite grįžti prie klausimų, turėsite laiko pagalvoti apie atsakymus, o pildymo neaptemdys techninės kliūtys.

  1. Nepraleiskite klausimų

Atrodo, savaime suprantamas dalykas, tačiau kasmet sulaukiame nepilnai užpildytų paraiškų.

  1. Pasakokite tiesą

Paraiškas pateikiame viešai, todėl netiksli informacija ar palikta klaida meta šešėlį. Dukart pasitikrinkite faktus prieš pateikdami paraišką.

  1. Atsakykite trumpai, aiškiai ir iš esmės

Mitas, kad kuoo daugiau prirašysite, tuo didesnius šansus turėsite laimėti. Prisiminkite, kad paraiškų vertinimas trunka vos kelias minutes, todėl susitelkite ties svarbiausiais faktais ir trumpais paaiškinimais, kodėl jie yra svarbūs. Bullet points veikia geriau nei ilgi sakiniai. Paraiška nėra rašinėlis, todėl tikrai nereikia kurti pradžios ar pabaigos. Į paraišką žiūrėkite kaip į savotišką įmonės CV.

  1. Kalbėkite verslui

Skaičių kalba veikia geriau negu žodžiai. Akcijos vertė padvigubėjo? Priėmėte 30 proc. daugiau darbuotojų nei pernai? Taip ir rašykite. Tai pasako daug daugiau nei tokios frazės kaip „akcijos vertė pasiekė neregėtas aukštumas“ arba „įmonės plėtra įgijo naują pagreitį“.

  1. Venkite nuorodų

Dar kartą reikėtų priminti prisistatymą lifte – rašykite taip, kad viską būtų galima suprasti iš jūsų aprašymo, nereikėtų ieškoti papildomos informacijos. Tikimybė, kad skaitytojas paspaus pateiktą nuorodą, yra labai nedidelė (nebent išties jį sudominsite), todėl geriau jų venkite.

  1. Prieš pateikdami paraišką, duokite ją perskaityti kolegai

Praleidus daug laiko ties paraiška, sunku ją objektyviai įvertinti. Netikslumas, gramatinė klaida ar neaiškus sakinys – visa tai lengvai pastebės žmogus, kuris paraišką matys pirmą kartą. Dar geriau, jeigu paraišką peržiūrėti gali žmogus, nedirbantis jūsų įmonėje.

Daugiau apie šių metų nominacijas galite sužinoti čia.

Sėkmės!