Valdybos pirmininko sveikinimo žodis
Rolandas Valiūnas

Mieli kolegos, gerbiamieji asociacijos nariai,

Ruošdamasis vėl kreiptis į Jus ir pradėti pastarųjų metų „Investors‘ Forum“ veiklos apžvalgą, mintimis grįžau prie žodžių, kuriuos rašiau pernai, ir veide atsirado kiek ironiška šypsena. Prieš metus teigiau, kad turime visas priežastis likti optimistais, ir, pandemijai traukiantis bei gyvenimu grįžtant į labiau įprastas vėžes, mūsų laukia įspūdingi atsigavimo ir augimo metai.

Iš dalies taip ir nutiko: Lietuvos ir pasaulio verslas bei ekonomika palyginti sėkmingai įveikė COVID išbandymą. Per praėjusius metus netrūko gerų naujienų ir apie asociacijos narių plėtrą, kuriamas ir diegiamas naujoves, steigiamas darbo vietas. Kaip rodo mūsų tyrimai, praėjusių metų pabaigoje investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ūkio perspektyvomis buvo stabilizavęsis ir tvirtai sugrįžęs į ikipandeminį lygį.

Tačiau gyvenimas dar kartą parodė, kad vienintelis dalykas, dėl kurio galime būti tikri, yra netikrumas ir nenuspėjamumas. 2022-ieji vienareikšmiškai įeis į žmonijos istoriją kaip vieno brutaliausių karinių konfliktų nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų metai. Konflikto, apie kurį mes ir likęs Vakarų Pasaulis negalėjome – o gal teisingiau būtų sakyti, nenorėjome – pagalvoti.

Kokį poveikį Rusijos pradėtas karas Ukrainoje turės tarptautinei politikai, ekonomikai ir verslui, šiuo metu dar sudėtinga vertinti. Galime tik neabejoti, kad poveikis neabejotinai yra ir bus juntamas ne vienerius metus.

Tad esu tikras, kad dabartinėmis aplinkybėmis mūsų asociacijos veikla įgyja ypatingą prasmę. Praėjusiais metais uoliai siekėme, kad valstybės ir verslo dialogas būtų toliau stiprinamas. Šiuos darbus esame pasiryžę tęsti šiemet. Pasauliui ir Lietuvai šiuo metu kaip niekad reikalingas patikimas, sąžiningas ir atviras sveiko proto balsas, kuriantis ir siūlantis geriausius sprendimus verslo aplinkai ir investiciniam klimatui gerinti bei padėti atkurti tai, ką pastaruoju metu griovė ir virusas, ir kai kurių politinių veikėjų agresija.

Karas Ukrainoje išryškino ir daug kur kas svarbesnių dalykų, tarp kurių – Lietuvos ir Vakarų verslo vertybės. Kai kurios Lietuvos ir užsienio bendrovės, žinoma, parodė, kad verslo interesai joms svarbesni už principus. Tačiau tokių įmonių buvo mažuma.

Kur kas dažniau girdėjome apie gyventojų, politikų ir verslo atstovų susitelkimą, solidarumą ir siekį visomis išgalėmis padėti už savo laisvę kovojančiai tautai. Ypatingą susitelkimą ir atsakomybę demonstravote ir Jūs, gerbiami „Investors‘ Forum“ nariai. Tad man belieka išreikšti Jums nuoširdžią pagarbą ir padėką. Per mūsų bendro darbo metus ne kartą jutau pasididžiavimą būdamas šios puikios bendruomenės dalimi. Jaučiu jį ir dabar. Neabejoju, kad dirbdami ir kurdami drauge sėkmingai įveiksime ir šiuos iššūkius, kad ir kokie sudėtingi jie būtų.

Kviečiame susipažinti su metine ataskaita čia.